Posledná rozlúčka s kardinálom Tomkom

V súvislosti s úmrtím kardinála Jozefa Tomka bude posledná rozlúčka vo vatikánskej   Bazilike sv. Petra  vo štvrtok 11. augusta o 11.00 h dopoludnia.

Keďže bolo jeho želaním,  aby miesto posledného odpočinku mal v Katedrále sv. Alžbety v Košiciach, bude vo štvrtok prevezený na Slovensko. Uctiť pamiatku emeritného  prefekta Kongregácie pre evanjelizáciu národov kardinála Jozefa Tomka môže verejnosť v Bratislave a v Košiciach.

Podľa liturgického harmonogramu budú ostatky kardinála Tomka vystavené k verejnej úcte  v košickej Katedrále sv. Alžbety v nedeľu 14. augusta od 16.00 h  –  do 21.00 h  a v pondelok 15. augusta  od 9.00 h  – do 12.00 h dopoludnia. Popoludní bude prenesený do  Kaplnky sv. Michala.

Pohrebné obrady v Katedrále sv. Alžbety budú v utorok 16. augusta so začiatkom o  11.00 h a hlavným celebrantom bude emeritný arcibiskup kardinál Dominik Duka.